Нарачки 24/7 Тел : 078-384-465 | Е-маил: info@aquashop.com.mk

Sera baktopur ( против рани, распаѓање на перки, бактериски инфекции)

Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

За употреба во слатка вода во случај на бактериска болест, како што се columnaris болест, гниење на перка , како и инфекции со Aeromonas или Pseudomonas бактерии. Третманот може да се користи во случај на инфекција со ектопаразити како што се риба пијавици, рибини вошки или паразитски ракови кои влијаат на жабри, како да се спречи секундарна инфекција на кожата.

SKU: ПРОТИВ ОТВОРЕНИ РАНИ И ЧИРЕВИ ПР Categories: ,

280.00 ден

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: Пред употреба протреси!Препорачуваме лечење во КАРАНТИН без користење на филтер со активен јаглен!

1-ден: (22 капки)на 20л вода.

2-ден: пауза.

3-ден: (22 капки)на 20л вода.

4-ден: 1/2  промена на водата.

По 10 дена раните би морале потполно да заздрават. Ако има уште отворени рани променете 1/2 вода и повторете ја постапката. По завршување на терапијата да се профилтрира преку филтер со активен јаглен или да се замени 1/2 од водата. Не користете го за риби кои служат за исхрана.

Aquashop.com.mk
AlbanianBulgarianEnglishMacedonianSerbianTurkish
Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare
Shopping cart